Іран готується вступити до СОТ і хоче ЗВТ з ЄС

Четвер, 23 липня 2015, 11:45

Іран має намір вступити до СОТ і укласти торговельні угоди з ЄС і країнами Центральної Азії.

Про це заявив міністр промисловості, шахт і торгівлі Ірану Мухаммад Реза Нематзаде на бізнес-конференції у Відні, повідомляє Reuters.

"Ми більше не зацікавлені в односторонньому імпорті з товарів і машин з Європи", - заявив він, додавши, що після зняття санкцій Іран зосередиться на видобутку власної нафти, металу і машин щоб експортувати їх до Європи.

За його словами, Іран також зацікавлений в отриманні преференцій в торгівлі з Євросоюзом і центральноазіатськими країнами.

"Ми прагнемо до розвитку двосторонньої торгівлі, а також співпраці в інженерній справі, в проектуванні", - сказав Нематзаде.

"Іран готується до вступу в СОТ, і одну політичну перешкоду на цьому шляху подолано. Тегеран також зацікавлений у переговорах з ЄС і середньоазіатськими країнами у встановленні режимів преференцій в торгівлі", - зазначив міністр.

Як повідомлялося, шість країн посередників (США, Німеччина, Велика Британія, Франція, Китай і Росія) минулого тижня досягли угоди з Іраном щодо обмеження ядерної програми країни в обмін на пом'якшення санкцій.

Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що ця угода може стати поворотним моментом у відносинах між Іраном і міжнародним співтовариством.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.