ЄЛІСЄЄВ: НОРМАНДСЬКИЙ ФОРМАТ МОЖЕ БУТИ ЗМІНЕНИЙ

Вівторок, 25 серпня 2015, 16:26

В адміністрації президента України не виключають можливості розширення складу переговірників у "нормандському форматі".

Про це заявив заступник глави АП Костянтин Єлісєєв, відповідаючи на запитання "Європейської правди" на брифінгу в адміністрації президента.

За його словами, в АП не вважають безальтернативним збереження нинішнього складу "нормандської четвірки" (Україна, Росія, Німеччина, Франція).

"Мені байдуже, який буде формат. І для народу на Донбасі так само - головне, щоби встановився мир та спокій на Донбасі. Байдуже – женевський при цьому буде формат, нормандський чи інший. Головне – зрушити з місця мінський процес. Яким чином це зробити – це вже відповідальність нас, дипломатів", - заявив він.

Єлісєєв також роз’яснив заяви лідерів України, Франції та Німеччині в Берліні про збереження "нормандського формату".

"Ми домовилися працювати на основі нормандського формату. Підкреслюю, "на основі". Які будуть його модифікації, чи буде це "Нормандія плюс" – це вже інше питання", - заявив він.

На прохання "Європейської правди" він також окремо прокоментував пропозицію новообраного президент Польщі Анджея Дуди про залучення Польщі до переговорів.

"Ми координуємо наші дії з адміністрацією Дуди. На початку вересня до Києва прибуде спецпосланник Дуди, з яким ми будемо обговорювати як двосторонню співпрацю, так і можливе залучення Польщі до переговорів у нормандському форматі", - визнав заступник глави адміністрації Порошенка.

Він також заявив, що ставить за мету знайти шлях, який дозволить зробити "нормандський формат" ефективнішим.

"Один з ключових викликів, який я ставлю особисто  для себе – змусити ефективно запрацювати "нормандський формат"", - заявив Єлісєєв.

24 серпня президент Петро Порошенко відзначив, що виключає заміну "нормандського формату", попри те, що в світі лунають інші пропозиції.

Канцлер Ангела Меркель також заявила про необхідність укріплення "нормандського формату", а не створення нового.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Антикризова команда Джонсона: що стоїть за кадровими змінами у британському уряді

Британські консерватори втрачають підтримку – рейтинги навіть фіксують їхнє відставання від лейбористів. Чи вдасться Борису Джонсону переломити ситуацію?

"Україна показала прогрес у реформах, проте часто він був швидше формальний"

Пол Томсен: "Нинішнє відновлення від пандемії буде набагато швидшим, ніж очікувалося. Проте заходи з виходу з кризи створюють нові проблеми та підсилюють нерівність".

Гра на поглиблення кризи: куди заведе Румунію конфлікт усередині коаліції

Румунії загрожують дострокові вибори, наслідком яких може стати сповзання країни у зону нестабільності.