РФ і США домовилися по резолюції ООН щодо застосування хімічної зброї в Сирії - ЗМІ

Четвер, 6 серпня 2015, 08:30

США і Росія досягли домовленості за проектом резолюції ООН, спрямованої на виявлення осіб, які вчинили напади із застосуванням хімічної зброї в Сирії, та притягнення їх до відповідальності.

Про це повідомляє AP з посиланням на власні дипломатичні джерела.

На умовах анонімності дипломати повідомили, що остаточний проект буде поширений серед усіх 15 членів Ради Безпеки ООН, і вони зможуть внести свої заперечення до 16.00 (за київським часом).

За словами дипломатів, якщо заперечень проти тексту не буде, резолюція може бути поставлена на голосування вже в п'ятницю.

Водночас, як повідомляє агентство Reuters, проект резолюції був остаточно узгоджений під час переговорів у Малайзії в середу між держсекретарем США Джоном Керрі і його російським колегою Сергієм Лавровим.

Як відомо, Росія, яка має право вето в Радбезі ООН  - сирійський союзник і захищає президента Башара Аль-Асада від будь-яких дій ООН протягом чотирилітньої громадянської війни.

Сполучені Штати почали обговорювати проект резолюції з Росією кілька місяців тому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.