ЗВТ між Україною та ЄС діятиме незалежно від результатів референдуму в Голландії

Понеділок, 28 вересня 2015, 14:02

Тимчасове застосування розділу Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що стосується ЗВТ, розпочнеться з 1 січня 2016 року незалежно від результатів референдуму в Нідерландах щодо ратифікації асоціації.

Про це у своєму Твіттері написав брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

"Щодо того, що повна та всеосяжна зона вільної торгівлі з Україною не вступить в силу через можливий голландський референдум: вона буде тимчасово застосовуватися до ратифікації угоди (всіма країнами-членами ЄС. - Ред.)", - написав він.

Варто зауважити, що тимчасове застосування є окремою процедурою.

Так, 1 листопада 2014 року Україна та ЄС почали тимчасове застосування Угоди про асоціацію (окрім частини, що стосується ЗВТ). Це стало можливим після завершення необхідних внутрішніх процедур, зокрема ратифікації Угоди Верховною Радою України та Європейським Парламентом, а також схвалення відповідного рішення Радою ЄС.

Водночас для того, щоб Угода вступила в дію необхідна її ратифікація усіма країнами-членами ЄС.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Нідерландах зібрали необхідну кількість підписів для проведення консультативного референдуму щодо ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

Варто зауважити, що навіть якщо референдум буде організований і більшість громадян проголосують проти ратифікації документа, це не матиме обов'язкового характеру.

Влада країни може залишити своє рішення в силі.

Водночас в МЗС країни наголосили, що у випадку, якщо референдум дійсно відбудеться, це призупинить ратифікацію Угоди про асоціацію Голландією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: