Словенія побудує паркан на кордоні з Хорватією - прем'єр

Вівторок, 10 листопада 2015, 17:50

Словенія, яка є затятим критиком побудови парканів між країнами ЄС, почне будівництво бар'єру на кордоні з Хорватією, щоб зупинити приплив мігрантів.

Про це заявив прем'єр-міністр країни Міро Церар, передає AP.

За його словами, "в цей момент, близько 30 тисяч мігрантів знаходяться на шляху до Словенії" і ця "велика кількість" може осісти в державі, оскільки сусідня Австрія обмежує їх потік у середньому  до 6 тисяч на добу.

"Якщо ми не будемо діяти вчасно, це може викликати гуманітарну катастрофу на території Словенії", - наголосив Церар.

Як відзначив словенський прем'єр, "технічний бар'єр" може використовуватися для спрямування потоку біженців, а не закриття  кордону довжиною в 670 кілометрів.

"Єдина мета цих перешкод, парканів, не допустити розсіювання іммігрантів", - сказав він, підкресливши, що цей захід носить тимчасовий характер і "Словенія не закриватиме кордон".

Нагадаємо, раніше  Словенія офіційно звернулася по допомогу до держав-членів і інституцій ЄС, оскільки самостійно не може впоратись з біженцями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?