Екс-премʼєри Молдови можуть залишитись без диппаспортів

Четвер, 26 листопада 2015, 16:06

Парламент Молдови хоче позбавити диппаспортів екс-прем'єрів Молдови Влада Філата і Валерія Стрільця.

Як повідомляє Sputnik Moldova, законодавча ініціатива була висунута фракцією комуністів.

Відповідний законопроект було внесено до порядку денного пленарного засідання парламенту республіки в четвер голосами 55 депутатів ПКРМ, ПСРМ та ДПМ.

Так, повідомляється, що автори проекту пропонують доповнити закон про документи національної паспортної системи новим положенням, яке передбачає, що "громадяни Республіки Молдова, які виконували функції президента країни, голови парламенту або прем'єр-міністра, у разі відставки з відповідних посад у зв'язку з порушенням статей Конституції або через висловлення парламентом вотуму недовіри уряду, не мають право володіти дипломатичним паспортом".

В даний час цей закон передбачає, що громадяни Республіки Молдова, які займали відповідні керівні посади в країні, а також їх дружина/чоловік можуть володіти дипломатичним паспортом.

Раніше повідомлялося, що суд Кишинева задовольнив клопотання прокурорів про продовження попереднього арешту колишнього прем'єр-міністра Влада Філата ще на 30 діб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.