ЄБРР в 2015 році інвестував рекордні 9,4 мільярда євро

Середа, 13 січня 2016, 15:29

Європейський банк реконструкції та розвитку в 2015 році збільшив сумарний обсяг інвестицій до рекордного рівня в 9,4 млрд євро.

Про це йдеться у повідомленні банку, передає "Інтерфакс-Україна".

У 2014 році обсяг інвестицій ЄБРР становив 8,9 млрд євро.

Лідером із залучення коштів ЄБРР торік стала Туреччина - обсяг інвестицій банку становив 1,9 млрд євро проти 1,4 млрд євро роком раніше.

Друге місце зайняла Україна, яка отримала від ЄБРР близько 1 млрд євро. На інвестиції в Казахстані довелося 708 млн євро.

Крім того, в 2015 році ЄБРР здійснив свої перші інвестиції в Греції, яка стала країною операцій на тимчасовій основі до 2020 року.

Перша програма фінансування в Греції спрямована на стабілізацію фінансового сектора: ЄБРР придбав акції чотирьох провідних банків країни на загальну суму 250 млн євро.

Росія в останні роки була найбільшим одержувачем коштів ЄБРР. Але після того, як у липні 2014 року ЄБРР призупинив інвестиції в нові проекти на території РФ в рамках плану підвищення політичного та економічного тиску на Росію, прийнятого лідерами країн ЄС, РФ випала зі списку головних одержувачів грошей банку.

У повідомленні також наголошується, що ЄБРР за підсумками 2015 року розраховує отримати чистий прибуток близько 800 млн євро проти збитку близько 600 млн євро роком раніше.

Економічна правда

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

CBAM по експорту: що таке "вуглецевий податок" ЄС та чим він загрожує Україні

Кліматичні ініціативи Євросоюзу вдарять по найболючішому: торгівлі між Україною та ЄС. Що в такій ситуації варто робити Києву?

Меркель не лише з Путіним: де канцлерка опиралася диктаторам, а де йшла на поступки

Якими були взаємини Ангели Меркель з диктаторами сучасності? ЄвроПравда публікує у скороченому вигляді один з розділів нової біографії канцлерки.

Без довіри не буде прогресу: чим важлива для України реформа у сфері метрології

Що заважає Україні отримати "промисловий безвіз" із ЄС? І що не так із вітчизняною інфраструктурою якості?