Туск висуне нові пропозиції щодо угоди між ЄС та Британією

Понеділок, 1 лютого 2016, 20:58

У вівторок президент Європейської Ради Дональд Туск висуне нові пропозиції щодо майбутньої угоди між ЄС та Великою Британією.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Twitter.

"Завтра близько полудня я висуну пропозиції щодо нової угоди між ЄС та Британією. Хороший прогрес протягом останніх 24 годин, але все ще є невирішені питання", - зауважив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Єврокомісія готова піти на поступки Великій Британії і дозволить обмежити виплати компенсацій трудовим мігрантам з ЄС.

Як відомо, вимоги Британії щодо реформи ЄС поділені на чотири блоки, кожен з яких має свою назву: економічне врядування, конкурентоздатність, суверенітет та імміграція.

Найбільш суперечливою серед вимог Британії, на яку не згодні в ЄС, є обмеження міграції в рамках спільноти. Зокрема, з цією метою Кемерон запропонував надавати мігрантам з ЄС доступ до британських пільг лише через чотири роки їх праці в Британії.

З такими вимогами Британії категорично не погоджувались країни Східної Європи, значна кількість громадян яких працює у Великій Британії на постіній основі і користується пільгами щодо оподаткування, які прописані у британському законодавстві.

Тому в ЄС наголошують, що така пропозиція не торкнеться тих громадян Польщі, Румунії, як вже працюють у Британії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.