Польський канал показав пропагандистський фільм про Майдан

Неділя, 21 лютого 2016, 17:01

У неділю 21 лютого польський телеканал TVN24 показав у програмі "Ева Еварт радить: Документальне кіно у TVN24" скандальний французький фільм "Маски революції".

Про це повідомляє "Польське радіо".

Стрічка, автором якої є французький журналіст Пол Морейра, показує події на київському Євромайдані як бунт радикалів-націоналістів; фільм сповнений алюзіями на провідну роль США в українських подіях дворічної давнини, натякає, що російська анексія Криму мала підстави та була закономірною.

Перед показом стрічки ведуча програми Ева Ванарт згадала про другу річницю трагічних подій на Майдані та зазначила, що пропонований документальний фільм є "контроверсійним". 

Журналіст польського журналу "Newsweek" Міхал Кацевич, який багато років висвітлює події в Україні, назвав показ фільму скандалом.

"Для мене показ картини "Маски революції" без відповідного обумовлення, що це за стрічка, є скандалом. Цей французький фільм є брехливим, у ньому використані класичні маніпулятивні техніки при висвітленні українських подій, які відповідають російському наративу",  - наголосив він.

"Цей фільм представляє неправдивий образ: домінуючу роль радикалів під час Революції гідності, автор спирається на коментарі від маргінальних персонажів, аби обґрунтувати тезу про "фашистський переворот". Одним словом, захищає російську версію про "фашистську загрозу" у Києві" - зауважив журналіст.

Нагадаємо, фільм Поля Морейри, який розповідав про події в Україні 2013-2014 років, вийшов на французькому телеканалі Canal+  1 лютого о 22:30 за місцевим часом.

Фільм відзнятий у дусі російської пропаганди та покликаний розповісти про "екстремістські націоналістичні батальйони в Україні, які стали загрозою для уряду", а також про "криваву бійню в Одесі".

Показ фільму викликав обурення у французьких журналістів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.