Валенса визнав, що до 1976 року мав 5 зустрічей з контррозвідкою

Середа, 24 лютого 2016, 10:41

Екс-президент Польщі Лех Валенса визнав, що до 1976 року мав п'ять зустрічей з контррозвідкою, щоправда на жодній з них не робив доносів.

Про це він написав на своїй сторінці у польській соцмережі Wykop, повідомляє TVN 24.

Валенса при цьому наполягає, що нікому не вчинив жодної шкоди.

"Я заявляю, що не знаю про жодну заподіяну мною шкоду", - написав він.

"Це влаштувала Служба безпеки, щоб приймати кошти на мій рахунок. На роботі за порадою керівника я мав зустрітися, але не з службою безпеки, а з контррозвідкою", - розповів Валенса.

За словами екс-президента Польщі, таких зустрічей до 1976 року було п’ять.

"Потім було кілька формальних викликів до командування, але цього теж було близько 5 разів до 1976 року. На жодній з тих зустрічей я не назвав жодного прізвища, не зробив жодного доносу", - заявив Валенса.

За його словами, в цьому можна переконатися, перевіривши інформацію в оприлюднених Інститутом національної пам'яті документах.

Нагадаємо, серед документів, вилучених працівниками Інституту національної пам’яті Польщі та правоохоронцями в будинку генерала Чеслава Кіщака, було знайдено теку, підписану "Лех Валенса. Болєк", що, на думку експертів, доводить співпрацю колишнього президента зі спецслужбами.

На думку експертів, документи є оригінальними і охоплюють період з 1970 по 1976 рік.

Сам засновник "Солідарності" Лех Валенса заявив, що "не співпрацював зі спецслужбами", але "зробив помилку" і "не може розкрити правди", а також очікує, що "це зробить винуватець ситуації".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.