Столтенберг звинуватив Росію у моделюванні ядерного удару по Швеції

Четвер, 4 лютого 2016, 08:52

Росія проводила навчання, в яких імітувалось нанесення ядерного удару по Швеції.

Про це йдеться у щорічній доповіді генсека НАТО Йенса Столтенберга.

Столтенберг у своїй доповіді підкреслив, що за останні три роки, Росія здійснила не менше 18 великомасштабних навчань, в деяких було задіяно понад 100 тис. військовослужбовців.

У цих навчаннях, стверджує Столтенберг, серед іншого "відпрацьовувався і ядерний напад на союзників по НАТО (наприклад, у березні 2013 року була проведена імітація ядерного удару по Швеції) і на партнерів (наприклад, березень 2013 - імітація атаки на Японію)".

Столтенберг наголосив на тому, що окрім всього, ці навчання були використані для того, щоб замаскувати масивних рух збройних сил (до лютого 2014) для незаконної анексії Криму.

"Ці заходи, серед іншого, сприяли дестабілізації ситуації у сфері безпеки у євроатлантичному регіоні. У відповідь НАТО розробив оборонні заходи, щоб захистити і запевнити безпеку союзників", – йдеться у доповіді генсека Альянсу.

Так, підкреслив Столтенберг, восени 2015 року Альянс провів найбільші за десятиліття навчання "Тризуб", в яких взяли участь приблизно 36 000 солдатів в Італії, Португалії та Іспанії. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за словами командувача ВМС НАТО, активність російських підводних човнів в Північній Атлантиці досягла або навіть перевершує рівень "холодної війни".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.