Могеріні: Дії КНДР - загроза міжнародному миру

Неділя, 7 лютого 2016, 13:13

Запуск Північною Кореєю ракети дальньої дії загрожує міжнародному миру та безпеці в регіоні.

Про це йдеться в заяві Високого представника ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріки Могеріні.

Запуск з використанням технології балістичних ракет, проведений сьогодні Корейською Народно-Демократичною Республікою (КНДР) є ще одним відвертим і грубим порушенням її міжнародних зобов'язань, як це викладено в декількох резолюціях Ради Безпеки ООН", - говориться в повідомленні.

"Запуск слідує за надзвичайно серйозним і незаконним ядерне випробування, проведеним КНДР на 6 січня. Ці дії являють пряму загрозу для міжнародного миру і безпеки в регіоні і за його межами, і вони ще більше загострили напруженість на Корейському півострові на шкоду всім", - наголошує Могеріні.

"КНДР повинна виконувати свої міжнародні зобов'язання і відмовитися від своєї програми розробки балістичних ракет, ядерного потенціалу і зброї масового знищення повністю і невідворотним чином", - підкреслюється в заяві.

"КНДР повинна утриматися від будь-яких дій, які могли б ще більше підвищити регіональну напруженість, і я знову закликаю КНДР почати конструктивний діалог з міжнародним співтовариством, зокрема, в рамках шестисторонніх переговорів",  -зауважила Могеріні.

Нагадаємо, Північна Корея у ніч на неділю запустила ракету дальної дії, порушивши таким чином резолюції ООН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.