Кампанія за референдум в Голландії фінансувалася за кошти Європарламенту - ЗМІ

Четвер, 3 березня 2016, 15:05

Кампанія за проведення референдуму в Нідерландах щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС фінансувалася з фондів Європарламенту.

Про це повідомляє Follow the Money.nl.

Як відзначають автори розслідування, рекламна кампанія за проведення референдуму фінансувалася Інститутом прямої демократії в Європі, який в свою чергу, отримав грант з фондів ЄП, та насправді є мозковим центром євроскептичної Партії незалежності Британії (UKIP).

Окрім того, як відзначають вони, незаконно використовувалися також кошти ЄП і для фінансування кампанії в Британії за вихід країни з ЄС.

Як стало відомо виданню з листа одного з представників Європарламенту, в інституції ЄС розпочали розслідування щодо можливих зловживань коштами.

"Ми дійсно розпочали розслідування. Моє враження, що дії, які здійснювалися Інститутом прямої демократії, не відповідають параграфу 4, пункту 6, і тому не можуть розглядатися як такі, що можуть отримати фінансування",  - говориться в листі.

Як зауважив представник Європарламенту, очікується, що кінцеве рішення після перевірки усіх рахунків буде винесене в червні або липні.

Водночас, на думку євродепутата Барта Стаеса (від фракції "зелених"), таке затягування розслідування неприпустиме.

 "Якщо є серйозні підстави, щоб відкрити розслідування за фактом шахрайського використання європейських коштів з боку групи  євроскептиків, яка завжди звинувачує інших у спекуляції, то я не розумію, чому результати будуть опубліковані тільки після референдуму в Британії  і після голландського референдуму щодо угоди про асоціацію між ЄС і Україною", - наголосив він.

"Здається досить ясно, що європейськими грошами зловжили для цієї кампанії, європейські політичні фонди не можуть фінансувати національні кампанії", - підкреслив європарламентар.

Водночас, в самому Інституті відмовилися коментувати питання зловживання коштами та розслідування з цього приводу.

Як повідомлялося, Виборча рада Нідерландів призначила референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС на середу 6 квітня 2016 року.

Раніше в Нідерландах зібрали необхідну кількість підписів для проведення консультативного референдуму щодо ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

Зібрати підписи вдалося завдяки інтенсивній онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, групи громадян Burgercomite ЄС ("Комітет громадян ЄС") і євроскептичного мозкового центру "Форум для демократії".

Як відомо, парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 7 липня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденційний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".