ЄС хоче розширити морську місію поблизу Лівії

Вівторок, 19 квітня 2016, 10:31

Міністри закордонних справ та міністри оборони країн-членів Європейського Союзу прагнуть посилити підтримку лівійського уряду та ефективніше боротися із контрабандистами, що переправляють морем мігрантів з Африки до Європи.

Ці плани обговорили з обраним прем'єр-міністром Лівії Фаїзом Сарраджем, повідомляє Deutsche Welle.

Зокрема, йшлося про підтримку, яку ЄС може надати новоствореному за посередництва ООН урядові Лівії.

Серед можливих подальших кроків представники країн ЄС називають розширення морської місії Євросоюзу в Середземному морі. У Брюсселі сподіваються отримати на це "зелене світло" від лівійського уряду.

На цей час у Середземному морі діє операція ЄС "Софія", покликана запобігати перетину моря нелегальними мігрантами.

Проте її кораблі не мають права заходити у територіальні води Лівії, де здійснюють свою незаконну діяльність контрабандисти.

Протягом останніх шести місяців в рамках операції було врятовано близько 13 тисяч мігрантів, заарештовано 68 підозрюваних у контрабандному переправленні людей і нейтралізовано більше ста суден, якими перевозили мігрантів. Серед планів ЄС - вишкіл європейськими експертами лівійських сил берегової охорони.

У спільній заяві після телеконференції з прем'єр-міністром Лівії Фаїзом Сарраджем 28 міністрів закордонних справ ЄС заявили, що вони планують посилити операцію "Софія" задля "ширшої безпеки, яка сприятиме підтримці законної влади Лівії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua