Ультраправий проросійський кандидат перемагає на виборах президента Австрії

Неділя, 22 травня 2016, 21:37

Попередній підрахунок голосів на президентські виборах, що відбулися в Австрії 22 травня, свідчить про перемогу ультраправого кандидата Норберта Гофера, однак ці дані ще можуть зміниться у понеділок.

Про перемогу Гофера за підсумками підрахунку 100% бюллетеней повідомляє сайт міністерства внутрішніх справ Австрії.

Норберт Гофер отримав 51.9% голосів і переміг майже в усіх землях Австрії.

Його противник, Александер ван дер Беллен, підтриманий усіма ключовими партіями, окрім ультраправої "Партії Свободи", отримав 48,1% підтримки.

 

Водночас, як зазначає видання Kurier, ці результати не включають тих, хто проголосував поштою, а це – близько 700 тисяч листів. Їх підрахують в понеділок.

Розрив між кандидатами складає більше 140 тисяч голосів, тому теоретично результати ще можуть змінитися після підрахунку поштового голосування.

Як повідомляла "Європейська правда", Гофер належить до партії, яка відома найбільшою симпатією до Росії серед усіх політичних сил Австрії.

Під час кампанії він висловився за термінове зняття санкцій, за співпрацю в енергетичній сфері і за розв'язання українсько-російської кризи на основі "права народів на самовизначення".

Про деталі передвиборчої кампанії та позиції кандидатів читайте в публікації до першого туру виборів "Австрійські вибори: змагання політиків, попкультури та агентів впливу Росії".

Про наслідки імовірної перемоги президента-націоналіста - в статті "Вибори в Австрії та перемога ультраправих: що зміниться для України та Європи"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua