ЄС критикує Молдову за відсутність незалежності судової системи

Четвер, 2 червня 2016, 18:14

Останні події у сфері правосуддя в Молдові не сприяють тому, щоб заклопотаність, виражена в лютому Радою ЄС, пов'язана з відсутністю незалежності судової системи і правоохоронних органів в країні, розвіялася.

Про це йдеться в коментарі високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки, Федеріки Могеріні, повідомляє Newsmaker.

Приводом для реакції ЄС стало скандальне рішення Вищої ради магістратури Молдови по справі судді Домніки Маноле.

Євросоюз закликає Молдову виконати рекомендації Ради ЄС від 2010 року щодо незалежності, ефективності та відповідальності суддів.

У документі, зокрема, зазначалося, що тлумачення закону, розгляд фактів або оцінка доказів, здійснювані суддями при розгляді справ, не повинні призводити до кримінальної і дисциплінарної відповідальності, за винятком випадків злого умислу і грубої недбалості. В рекомендаціях також говорилося, що судді не повинні нести персональну відповідальність у випадках скасування або зміни рішень при оскарженні.

"Європейський союз також підкреслює, що згідно з рекомендаціями Ради Європи, дисциплінарні процедури повинні за будь-яких обставин виноситися незалежним органом або судом при дотриманні всіх гарантій справедливого судового розгляду. Європейський союз твердо переконаний у тому, що це включає в себе не тільки те, що будь-якs рішення про зняття або затвердження посадового імунітету судді повинні бути обґрунтовані, і що обґрунтування має бути доступним для громадськості, але і те, що судді  має бути надане право оскаржити це рішення", — йдеться в коментарі Могеріні.

Вища рада магістратури 31 травня задовольнила клопотання в. о. генерального прокурора Едуарда Харунжена про порушення кримінальної справи щодо судді Домніки Маноле. Генеральна прокуратура вважає, що у квітні суддя Маноле незаконно анулювала рішення Центрвиборчкому про відмову громадянській платформі DA у проведенні референдуму по зміні конституції. Маноле заявила, що не згодна з рішенням ВРМ і оскаржить його у Вищій судовій палаті. Суддя, втім, зазначила, що не довіряє ВСП і на задоволення своєї скарги особливо не розраховує.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?