Норвегія створює новий армійський підрозділ на кордоні з РФ

Вівторок, 21 червня 2016, 17:49

Понад 200 військовослужбовців з легким зенітним і протитанковим озброєнням базуватимуться в гарнізоні Сор-Варангер (Sør-Varanger), який знаходиться у годині їзди від кордону з РФ.

Про це повідомляє The Barents Observer.

"Норвегія - це НАТО на півночі", - каже член парламенту Франк Бакке-Йенсен, який представив новину про розміщення рейнджерів у гарнізоні.

Протитанкова зброя може зупинити танки і зенітні установки, а також збивати вертольоти.

"Ви двічі подумаєте, перш ніж перетнути кордон, коли ви знаєте, що є така зброя", - пояснює Бакке-Йенсен.

Підрозділ буде сформовано із 150 солдатів строкової служби і 46 офіцерів за контрактом. Сьогодні в гарнізоні служать 600 прикордонних солдатів-строковиків і офіцерів, багато з них розгорнуті вздовж 196 кілометрів сухопутного кордону з Росією.

"Завдання рейнджерів - затримати можливу атаку на Норвегію, поки країна отримає допомогу від союзників", - пояснює депутат.

Менш ніж в годині їзди від норвезького кордону, у Росії є два гарнізони. 200-а окрема мотострілецька бригада і 61-а бригада морської піхоти в Печензі мають на озброєнні танки та іншу бронетехніку.

Ще один гарнізон, який є частиною нової російської арктичної бригади в Алакурті, розташований південніше на Кольському півострові.

Як повідомлялося, Норвегія оголосила про масштабне зміцнення своєї обороноздатності і модернізацію військового сектора з метою захисту від непередбачуваних дій Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.