Гюлен обіцяє повернутися до Туреччини у разі доведення його вини

П'ятниця, 12 серпня 2016, 14:37

Опозиційний проповідник Фетхуллах Гюлен, звинувачений Анкарою в організації невдалої спроби перевороту, пообіцяв повернутися до Туреччини, якщо міжнародне розслідування доведе його вину.

Про це він написав у статті для газети Le Monde.

"Якщо військові, які відносять себе до руху "Хізмет" причетні до цієї справи, то вони злочинці, які зазіхнули на єдність і цілісність країни" - заявив Гюлен.

Він заперечує будь-яку причетність до спроби перевороту, але не вірить у незалежне розслідування у Туреччині, оскільки, на його думку, вся судова система перебуває під контролем виконавчої влади.

"Я звертаюся до турецького уряду і обіцяю повну співпрацю. Я прошу, щоб незалежна міжнародна комісія провела розслідування спроби державного перевороту. Якщо буде доведено хоча б десяту частину висунутих проти мене звинувачень, я обіцяю повернутися в Туреччину і понести якнайтяжче покарання" - заявив Гюлен.

Як відомо, Туреччина вимагає від США екстрадиції проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого звинувачує в організації невдалої спроби перевороту.

Турецька влада стверджує, що Гюлен створив терористичну мережу під назвою "Паралельна держава". Сам Гюлен засудив спробу перевороту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.