"ЛНР" заявила про відкриття "представництва" в Австрії, посол назвав це клоунадою

П'ятниця, 9 вересня 2016, 18:46

Керівники так званої "Луганської народної республіки" заявили про намір відкрити "представництво" в Австрії.

Інформацію про це розповсюдили сайти, що співпрацюють з "ЛНР".

За словами представників "ЛНР", "представництво" буде займатися "інформаційно-просвітницькою діяльністю" та координувати доставку на окуповану українську територію гуманітарної допомоги.

Очолить осередок, за їхніми словами, австрійський громадський діяч Альфред Альмедер.

Австрійське видання Die Presse зазначає, що Альмедер навіть гадки не мав, що порушує українське законодавство, подорожуючи до "ЛНР" без дозволу з українського боку.

У "Робочій спілці з гуманітарної допомоги Україні" він є лише касиром, а керує нею - лівий журналіст Лео Габріель. Також активним учасником організації є Патрік Поппель з віденського "Інституту Суворова", який виступає також за "чесний діалог з Росією".

Посол України в Австрії Олександр Щерба у коментарі ТСН розповів, що така новина стала несподіванкою не тільки для нього, але й неприємним сюрпризом для Австрії.

Щерба зауважив, що буде піднімати питання псевдопредставницва в Міністерстві закордонних справ Австрії.

"З'явилася якась група ентузіастів, яка раптом активізувалася. Ми знали, що вони є, бо вони періодично на громадських заходах розкладали лоток під назвою, наприклад, "на підтримку ЛНР". Думаю, що зараз цей лоток буде просто перейменовано в "Представництво ЛНР". Це було питанням часу, поки хтось із численних не дуже добре працевлаштованих австрійців, які підтримують "ЛНР", не почне роздавати візитки, що він їх представник", - зазначив посол.

Українцям же Щерба порадив "не переоцінювати цю клоунаду", і додав, що "насправді світ не визнавав, не визнає і ніколи не буде визнавати цю комедію".

Сьогодні Щерба повідомив у Twitter, що Альфред Альмедер, якого "делегували" представники "ЛНР", не бажає очолювати жодні пов’язані із ними організації.

"Водевіль з "представництвом ЛНР" триває. Австрієць, якому випала ця "честь", ні сном ні духом. Каже, так, в ЛНР їздив, але послом бути не хоче", - написав Щерба.

Як повідомлялося, МЗС України висловило  протест та вручило ноту посольству Чехії у зв’язку з реєстрацією у місті Острава чеськими органами влади так званого "Представницького центру ДНР".

МЗС Чехії у зв'язку з відкриттям "центру" заявило, що самопроголошена "ДНР" не може мати жодного дипломатичної місії чи консульського посту в Чеській Республіці. Відомство також направило листа Нелі Лісковій, яка називає себе "почесним консулом", з вимогою негайно припинити використання титулу "почесний консул".

Читайте також: "Дипломати з автоматом": як донецькі сепаратисти створюють міф про своє консульство в ЄС".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua