ЄС дійшов компромісу з Бельгією про те, як підписати ЗВТ з Канадою

П'ятниця, 28 жовтня 2016, 12:28

Посли країн ЄС схвалили пакет документів по угоді про ЗВТ з Канадою і домовилися про проведення письмової процедури щодо прийняття угоди Радою ЄС до півночі п’ятниці.

Про це повідомило головування Словаччини у Раді ЄС у Твіттері.

"Засідання Coreper (комітет постійних представників ЄС) закінчилось позитивним результатом – схвалено пакет документів по CETA і досягнуто домовленості щодо проведення письмової процедури прийняття (угоди) Радою ЄС до півночі п’ятниці" - йдеться у повідомленні.

У головуванні висловили сподівання, що після завершення всіх процедур ЄС зможе сказати "так " угоді про ЗВТ з Канадою.

Як повідомлялося, напередодні у Бельгії було досягнуто внутрішнього консенсусу щодо угоди про зону вільної торгівлі між ЄС і Канадою.

Текст домовленості було негайно надіслано до комітету постійних представників ЄС.

Раніше повідомлялося, що парламент бельгійського регіону Валлонія вирішив не надавати права уряду Бельгії на підписання угоди про торговельно-економічне співробітництво ЄС і Канади (CETA).

Столичний регіон Брюссель слідом за Валлонією відмовився схвалити ратифікацію угоди про торговельне співробітництво між Євросоюзом і Канадою (CETA).

У понеділок прем'єр-міністр Бельгії Шарль Мішель повідомив президента Європейської ради Дональда Туска, що йому поки не вдалося заручитися згодою регіональних влад для підписання торгівельної угоди ЄС-Канада.

Після цього саміт ЄС-Канада, запланований на 27 жовтня і на якому планувалося підписати угоду, був скасований.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua