Прем'єр Ісландії оголосив про відставку після поразки його партії на виборах

Неділя, 30 жовтня 2016, 18:42

Прем'єр-міністр Ісландії Сігурдур Інгі Йоханссон оголосиав про свою відставку після того як очолювана ним Прогресивна партія втратила більшу частину підтримки виборців.

Про це повідомляє видання Morgunblaðsins.

Йоханссон очолив уряд і партію після того, як його попередник Сігмундур Давид Гуннлаугссон подав у відставку на тлі офшорного скандалу.

Президент Ісландії прийняв відставку Йоханссона, однак попросив його залишатися на чолі уряду до формування нового кабінету.

Як повідомлялося, Прогресивна партія Ісландії, яка входила до правлячої коаліції, зазнала нищівної поразки, втративши порівняно з минулими виборами понад 13 процентних пунктів підтримки, і набравши 11,3% - вона може розраховувати на 8 місць (досі в неї було 19 місць).

Перемогу на виборах у суботу здобула Партія незалежності, яка також входила до донедавна правлячої коаліції.

Ісландська піратська партія посіла третє місце з 14,5 % і матиме 9 місць в парламенті. Досі вона була представлена трьома депутатами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.