Рекс Тіллерсон керував російсько-американською офшорною компанією

Понеділок, 19 грудня 2016, 10:16

Головний фаворит на посаду державного секретаря США, Рекс Тіллерсон був керуючим директором дочірньої компанії ExxonMobil, зареєстрованої на Багамах і яка була створена для ведення справ з Росією.

Про це повідомляє Sueddeutsche Zeitung.

Рекс Тіллерсон, голова нафтової компанії ExxonMobil має стати наступним держсекретарем США, проте, навіть сенатори-республіканці критикують Тіллерсон близькість до Росії і Володимира Путіна.

"Той факт, що він використовував податковий рай Багамські острови для свого бізнесу в Росії лише посилить критику", – відзначає видання.

Так, за інформацією Sueddeutsche Zeitung з 1998 року Тіллерсона був генеральним директором компанії Exxon Neftegas Limited, дочірнього підприємства міжнародної нафтової компанії, яка була створена для ведення бізнесу в Росії.

"Його ім'я фігурує в документі про реєстрацію компанії на Багамах, який є частиною так званого багамського архіву, який опинився у розпорядження Sueddeutsche Zeitung", – йдеться у повідомленні.

Відомо також, що свою частку в компанії мав і російська "Роснефть" – держава компанія РФ, яка контролюється впливовим Ігорем Сєчіним, який близький до Путіна.

Компанія Exxon Neftegas Limited, очолювана Тіллерсоном, принаймні до травня 2001 року брала участь в нафтогазовому проекті "Сахалін-1" на східному узбережжі Росії. Саме на острові Сахалін, ExxonMobil пробурив нафтові та газові свердловини.

У компанії, відповідаючи на запит видання щодо причин реєстрації Exxon Neftegas Limited на Багамах зазначили: "деякі компанії зареєстровані для створення компанії на Багамах через простоту і передбачуваність законів країни, а не для зниження податків у країні, де працює компанія."

Німецьке видання нагадує, що "Роснефть" потрапила у список російських компаній, проти яких застосовуються економічні санкції за агресію РФ проти України.

Номінація Тіллерсона, який пов’язаний із Сєчіним, на посаду держсекретаря, викликала невдоволення серед демократів і республіканців у Конгресі США.

Видання відзначає, що Тіллерсон і Сєчін можуть  бути не тільки діловими партнерами, але і друзями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.