У Фінляндії не зібрали достатньо підписів для референдуму щодо членства в ЄС

Четвер, 22 грудня 2016, 12:41

Петиція про проведення референдуму з питання, чи повинна Фінляндія залишити Євросоюз, не змогла набрати достатню кількість підписів. 21 грудня збіг термін, коли петицію могли передати в парламент.

Про це повідомляє EurActiv.

Збір підписів в червні розпочала молодіжна організація місцевої євроскпетичної "Фінської партії". Петиція зібрала менше 34 тисяч прихильників за шість місяців, тоді як необхідно було зібрати 50 тисяч, щоб пропозицію розглянув парламент.

Представник "Фінської партії" заявив, що наступна мета молодіжної організації - зробити референдум основною темою кампанії на наступних загальних виборах у Фінляндії в 2019 році.

За даними опитування, проведеного фінською газетою Iltalehti, незабаром після голосування про вихід Великої Британії з ЄС у червні 69% фінів виступали проти референдуму і 68% підтримали членство в ЄС.

Це означає, що голосування у Британії і наступні політичні потрясіння посилили проєвропейські настрої в Фінляндії. Попереднє опитування в березні показало, що 43% фінів хотіли референдуму і тільки 56% підтримали членство в ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.