Норвегія відключає FM-радіо і переходить на цифрове мовлення

Вівторок, 10 січня 2017, 10:28

Норвегія в середу стане першою країною в світі, яка почне закриття мережі FM-радіо на користь цифрового радіо.

Про це повідомляє AFP.

Прихильники цифрового аудіомовлення (DAB) кажуть, що воно пропонує кращу якість звуку і більше каналів, а коштує при цьому одну восьму від вартості FM-станцій.

Влада Норвегії також відзначає, що DAB пропонує більш широке охоплення, дозволяє слухачам слідкувати за програмами, які вони пропустили, і полегшує транслювання екстрених повідомлень під час кризи.

"Велика різниця і головна причина цього великого технологічного зсуву, який ми хочемо запропонувати, - це найкраще радіо для всього населення", - сказав керівник Digitalradio Norge, компанії, якій належить громадський мовник NRK і комерційні радіостанції P4.

Норвегія готувалася до переходу протягом багатьох років, а радіостанції у форматі DAB і FM існували пліч-о-пліч з 1995 року. Цифрове мовлення дешевше в обслуговуванні і надійніше, особливо у районах фіордів, де гори заважають проходженню FM-сигналу.

В даний час у Норвегії налічується 22 національних цифрових радіостанцій, а також близько 20 дрібних. В FM спектрі є місце для максимум тільки п'яти національних радіостанцій.

Відключати FM-радіо будуть поступово. З 11 січня традиційний радіосигнал перестане бути доступним у місті Бодо на півночі Норвегії, а потім протягом всього 2017-го будуть відключати і інші регіони.

До кінця року національні станції мовлення в FM перестануть зовсім, а локальні радіостанції зможуть користуватися аналоговим мовленням ще кілька років.

Близько двох третин громадян Норвегії, згідно з опитуваннями, незадоволені відмовою від FM-мовлення. Багато хто побоюється, що будуть позбавлені доступу до сигналів про надзвичайні ситуації, які передають на FM-радіостанціях, інші скаржаться на необхідність купувати дорогий адаптер для прийому цифрового радіо в машині, оскільки тільки 20% автомобілів оснащені приймачами DAB-сигналу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua