Чорногорія хоче арештувати колишнього дипломата РФ за участь у путчі

Понеділок, 27 лютого 2017, 11:00

Колишній російський дипломат і агент російського ГРУ Едуард Шишмаков  є одним з головних підозрюваних в організації невдалої  спроби повалення прозахідного уряду Чорногорії.

Про це пише The Times.

"Едуард Шишмаков, 46-річний капітан російського флоту, який був викритий як агент військової розвідки ГРУ, звинувачений в тому, що створив мережу з колишніх офіцерів Чорногорії та сусідньої Сербії для підготовки перевороту в жовтні минулого року", – йдеться у повідомленні.

Видання відзначає, що прокурор Катніч, який веде справу про спробу перевороту наголошує на тому, у нього є докази причетності "державних структур РФ" до перевороту.

При цьому, за його словами, єдиними мотивом перевороту було запобігти вступу Чорногорії до НАТО.

"Катніч також подякував Великій Британії та спецслужбам США за допомогу в розслідуванні", – додає The Times.

За інформацією чорногорської прокуратури, Шишмаков використовував підроблений паспорт громадянина РФ на ім'я Едуарда Широкова.

"Чорногорія звернулася до Інтерполу з тим, аби видати міжнародний ордер на арешт Шишмакова та іншого російського агента, Володимира Попова", - нагадує видання.

У справі фігурує також третій російський шпигун, який, як вважається, працює на ФСБ, проте його особистість не відома.

За словами Катніча, звинувачення будуть пред’явлені росіянам не пізніше 15 квітня.

Видання нагадує, що сербська влада затримала Шишмакова і Попова після зриву передбачуваної змови. Пізніше вони були звільнені після візиту до Сербії Миколи Патрушева, секретаря Ради безпеки Росії.

"Наразі є невеликий шанс, що Росія видасть Шишмакова і його колег-змовників, але Кремль заперечує втручання у справи Чорногорії", - відзначає видання.

Нагадаємо, 16 жовтня минулого року в день парламентських виборів у Чорногорії заарештували 20 громадян Сербії, звинувативши їх у плануванні збройних нападів на державні установи.

Опозиційні партії заявили, що вся операція була сфабрикована, і звинуватили прем’єра Міло Джукановича у використанні служб безпеки для продовження свого керівництва країною, яке триває вже чверть століття.

Перед голосуванням Джуканович заявив, що Росія фінансує опозицію для того, щоб зірвати майбутнє членство Чорногорії у НАТО.

У листопаді Міло Джуканович звинуватив проросійську опозицію у безпосередній причетності до сценарію силової зміни влади в країні і його вбивства у день виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.