Парламенти країн-засновниць ЄС закликали створити Європейську Федерацію

Виправлено
Понеділок, 27 лютого 2017, 13:39

Напередодні зустрічі голів національних парламентів країн ЄС з нагоди святкування 60-річного ювілею Євросоюзу голови парламентів чотирьох країн-засновниць ЄС закликають до тіснішої політичної інтеграції в ЄС.

Про це йдеться у відкритому листі голів нижніх палат парламентів Франції, Німеччини, Люксембургу та Італії, опублікованому в італійській La Stampa.

"Саме тепер настав час перейти до тіснішої політичної інтеграції, до створення Федеративного Союзу держав з великими повноваженнями.

Ми знаємо, що така перспектива викликає сильний опір, але не можна допускати, щоб через бездіяльність все було паралізоване.

Ті, хто вірить в європейські ідеали, мають отримати можливість відродити ЄС на новому рівні, а не безпорадно спостерігати за його занепадом.

Інші держави-члени ЄС, які не захочуть відразу приєднатися до неї (Європейської Федерації - ред.), мають отримати змогу зробити це пізніше", – йдеться у тексті листа.

Підписанти листа висловили переконання у тому, що Європа має об’єднуватися на тлі великих труднощів, з якими зіткнувся ЄС.

"Ми повинні мати мужність, щоб віддати частину суверенітету в багатьох секторах, в яких розпорошені дії держав зараз абсолютно неефективні і приречені на поразку: від глобального потепління до енергетичної політики, від фінансових ринків до правил імміграції, від ухилення від сплати податків до боротьби з тероризмом", – наголошують ініціатори листа.

"З цієї точки зору, ювілейні урочистості у Римі мають бути доброю нагодою для активізації духа установчих договорів Європейського співтовариства держав. Цю можливість не можна втрачати", – резюмують автори заяви.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.