Понад 8 тис. цивільних залишили західний Мосул за тиждень

Фото
Вівторок, 28 лютого 2017, 14:29

Відтоді як іракські урядові війська розпочали минулого тижня наступ, щоб взяти під контроль західну частину Мосула, де перебувають бойовики ІДІЛ, близько 8 цивільних втекли з цієї частини міста та навколишніх сіл.

Про це йдеться у заяві Агентства ООН з координації гуманітарних питань (OCHA), оприлюдненій у вівторок, 28 лютого, передає The Associated Press.

Агентство повідомило про розширення таборів для переміщених осіб, щоб впоратися зі збільшенням числа тих, хто втікає з Мосула.

Люди, які втікають із західної частини Мосула "часто виснажені і зневоднені", - йдеться в заяві агентства.

Правозахисники попереджають, що близько 750 тисяч мирних громадян, які залишаються в західному Мосулі, перебувають у відчаї, оскільки лінії постачання були відрізані, зокрема, на трасі з Мосула в сусідню Сирію.

 Фото Reuters
 Фото Reuters
 Фото Reuters

Нагадаємо, за підтримки коаліції, яку очолюють США, іракські війська почали операцію зі звільнення західної частини Мосула 19 лютого. Їм вдалося захопити міжнародний аеропорт та військову базу поряд з ним, а також деякі мікрорайони від південного краю міста.

Як відомо, ще у січні Ірак заявив про повне звільнення східної частини Мосула, після трьох місяців запеклих боїв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Євроінтеграція" Верховної ради: що має змінитися у парламенті через статус кандидата в ЄС

Щоб успішно виконати "домашнє завдання" з євроінтеграції, Україні необхідна й реформа роботи Верховної ради. Що потрібно зробити та що це змінить?

НАТО на кіберзахисті: як Альянс допомагає Україні вберегтися від хакерських атак РФ

Однією з найпотужніших стала хакерська атака на українські урядові сайти, що відбулася напередодні російського вторгнення – у січні 2022 року.

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?