Юнкер представить Білу книгу з баченням ЄС після Brexit

Середа, 1 березня 2017, 10:47

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у середу представить Європарламенту Білу книгу з баченням Європеського союзу після того як Британія розпочне процес Brexit.

Про це повідомляє Reuters.

Одним із бачень, які запропонує Юнкер, є так звана Європа двох швидкостей, коли деякі країни, які мають можливість більш швидкого розвитку і поглиблення співпраці, роблять це, а решті не обов’язково наслідувати їх приклад.

Ця ідея, зокрема, викликає занепокоєння серед бідніших східноєвропейських членів ЄС, оскільки, на їхню думку, багатші сусіди використають Brexit для того щоб скоротити субсидії ЄС для них.

Ще одним з варіантів є концепція федералістського ЄС. Також Юнкер запропонує лідерам ідею Європи вільної торгівлі.

На думку дипломатів ЄС, пропонуючи чотири або п'ять практичних "шляхів до єдності" або "альтернативних шляхів для співпраці 27 країн-членів", Юнкер прагне дати 27 лідерам держав ЄС доби пост-Brexit Союзу широкий вибір. Варіанти будуть розглянуті на ювілейному саміті ЄС у Римі 25 березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.