ЄС застерігає Косово від погіршення відносин із Сербією

П'ятниця, 10 березня 2017, 10:17

Євросоюз закликав Косово утриматися від заяв про призупинення діалогу із Сербією, адже він є необхідною умовою для просування по шляху ЄС.

Про це йдеться у заяві на сайті Служби зовнішніх дій ЄС.

"Заклик призупинити підтримуваний ЄС діалог між Белградом і Пріштіною, включаючи резолюцію, прийняту парламентом Косова, не сприяє нормалізації відносин і не відповідає зобов'язанням, взятими на себе Косово", - йдеться у заяві.

"Ми закликаємо усіх політичних лідерів в Косово продовжувати конструктивний діалог, щоб реалізувати досягнуті домовленості і таким чином сприяти нормалізації відносин та перспективам в ЄС", - зазначається у заяві.

Нагадаємо, 9 березня парламент Косова прийняв резолюцію, в якій вимагає призупинити діалог із Сербією до звільнення косовського екс-прем’єра Рамуша Харадіная.

Як відомо, 4 січня французька поліція затримала Харадіная після того, як він прилетів в країну на підставі ордера на міжнародний розшук від Сербії, яка хоче судити його за воєнні злочини.

Проте, французький апеляційний суд випустив Харадіная, і наказав йому залишатися у Франції до розгляду сербського запиту про екстрадицію.

Нагадаємо, у 2004 році Сербія видала міжнародний ордер на арешт Харадіная. Колишнього лідера повстанців під час війни 1998-1999 рр. у Косові, який був прем'єр-міністром у 2004 і 2005 роках,хочуть засудити за воєнні злочини, попри те, що він був двічі виправданий трибуналом ООН у Гаазі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.