Парламент Угорщини в понеділок обирає президента країни

Понеділок, 13 березня 2017, 12:47

Парламент Угорщини сьогодні обиратиме президента. Ця посада в країні має здебільшого церемоніальний статус, керує країною прем’єр-міністр.

Про це повідомляє Associated Press.

Угорські законодавці, як очікується, переоберуть на п'ятирічний термін діючого президента Яноша Адера, кандидатуру якого висунула правляча партія "Фідес".

Опозиційні ліві партії висунули кандидатом у президенти 66-річного Ласло Майтени, який очолює аналітичний центр Eotvos Karoly Institute.

Голосування у парламенті передбачає два тури. Якщо жоден кандидат не набирає дві третини голосів у першому турі, то у другому для перемоги буде достатньо простої більшості голосів.

Адер вступив на посаду в травні 2012 року, після того, як колишній олімпійський чемпіон з фехтування Пал Шмітт пішов у відставку після 20 місяців перебування на посаді через скандал з плагіатом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?