Прем'єр Нідерландів назвав турецькі санкції "не надто шкідливими"

Вівторок, 14 березня 2017, 12:08

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що турецькі санкції стосовно голландського уряду на хвилі дипломатичного конфлікту "не надто шкідливі" й недоречні.

Про це повідомляє Reuters.

Санкції передбачають призупинення політичних контаків і певні обмеження на дипломатичні відносини, але не економічні заходи.

"З іншого боку, я, як і раніше, вважаю це дивним, що в Туреччині говорять про санкції, коли ви бачите, що у нас є підстави бути дуже сердитим через те, що сталося цими вихідними", - сказав Рютте.

Нагадаємо, Туреччина вирішила припинити всі політичні дискусії високого рівня з Нідерландами через дипломатичний скандал, спричинений забороною провести у Нідерландах агітацію турецькими міністрами щодо конституційного референдуму.

Як відомо, 11 березня Нідерланди заборонили чартерний рейс глави МЗС Туреччини, який мав намір провести агітацію для турків, що живуть у Роттердамі, напередодні конституційного референдуму.

Крім того, влада Нідерландів вирішила вислати турецького міністра у справах сім'ї Фатму Бетуль Саян Каю, бо її візит загрожував громадській безпеці на тлі загострення відносин між країнами.

Після цього президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган пригрозив, що Нідерланди "заплатять" за видворення міністра і за те, що не пустили главу МЗС для проведення запланованих мітингів, та закликав міжнародні організації ввести санкції проти Нідерландів. 

Додамо, що раніше агітаційні заходи турецьких міністрів були скасовані у німецьких містах Гаггенау та Кельн, що призвело до нового витка напруженості між Німеччиною і Туреччиною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua