Трамп запропонував критику Путіна посаду радника у справах Європи та Росії

Четвер, 2 березня 2017, 17:51

Адміністрація президента США Дональда Трампа запропонувала Фіоні Хілл, яка є знавцем та "тверезим" критиком російського президента Володимира Путіна, посаду в Білому домі - старшого директора у справах Європи та Росії.

Про це повідомляє Foreign Policy з посиланням на чиновника Білого дому, знайомого із ситуацією.

За даними видання, рішення найняти Фіону Хілл, старшого наукового співробітника Інституту Брукінгса, на одну з керівних посад, що пов'язана з роботою в російсько-американських відносинах, швидше за все, має на меті отримати похвалу обох партій в Конгресі, де республіканці й демократи висловили занепокоєння через видимі контакти представників його команди з російськими офіційними особами під час президентської кампанії.

Повідомляється, що Хілл, яка має подвійне громадянство (США та Великої Британії), та є колишнім співробітником американських спецслужб (з 2006 по 2009 рік), критично писала про автократичні тенденції Путіна та його бажання "ослабити пост президента США".

У своїй роботі 2013 року про Путіна вона попереджала політиків не недооцінювати російського силовика, враховуючи його стратегічну хитрість і вміння знаходити слабкі сторони суперників, яке він отримав під час роботи в КДБ.

За словами чиновника з Білого дому, Хілл також пропонували посаду керівника з персоналу Ради національної безпеки ще до того, як колишній радник з національної безпеки Майкл Флінн подав у відставку.

Він також повідомив, що Хілл проходить наразі процесуальні дії, пов'язані з перевіркою.

Видання зазначає, що призначення Хілл принесе полегшення для республіканців, які остерігаються зв'язків Флінна з Росією та хотіли б мати проникливого аналітика щодо Кремля у Білому домі.

Нагадаємо, радник президента США з національної безпеки Майкл Флінн подав у відставку ввечері 13 лютого через скандал про контакти з Росією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.