У Македонії десятки тисяч людей вийшли на антиурядовий протест

фото
Середа, 22 березня 2017, 10:31

Щонайменше 50 000 македонців протестували у вівторок в столиці країни Скоп'є проти урядової коаліції між соціал-демократами та етнічними албанцями, яких вони сприймають як загрозу національній єдності країни.

Про це пише AFP.

Акція протесту, на яку вийшли близько 50 тис. осіб, відбулася під час візиту до країни єврокомісара з питань розширення і політики добросусідства Йоганнеса Гана.

Фото The Herald 

За результатами візиту Ган закликав президента Георге Іванова переглянути свою відмову довірити формування уряду соціал-демократу (СДСМ) Зорану Заєву, який готовий сформувати уряд з етнічними албанцями.

 Фото AFP

Нагадаємо, 1 березня президент Македонії офіційно відмовив лідеру опозиції Зорану Заєву у праві сформувати уряд, незважаючи на те, що лідер соціал-демократів заявив про те, що має парламентську більшість, необхідну для цього.

Іванов мотивував це рішення тим, що соціал-демократи домовилися про формування уряду з албанської партією, а це загрожує "суверенітету, територіальній цілісності і незалежності Македонії".

Заєв звинуватив президента країни у "державному перевороті".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.