Україна приєдналася до міжнародної конвенції щодо правил порятунку суден

Середа, 22 березня 2017, 13:33

Верховна рада підтримала закон про приєднання України до Міжнародної конвенції про рятування 1989 року.

Про це у своєму Twitter повідомляє прес-служба ВРУ.

За відповідне рішення проголосували 226 депутатів.

У пояснювальній записці до проекту закону йдеться, що Міжнародна конвенція про рятування була розроблена в рамках Міжнародної морської організації та підписана 28 квітня 1989 року в Лондоні.

Конвенція регламентує процедуру надання відповідної допомоги суднам чи будь-якому іншому майну, що перебувають у небезпеці на водних шляхах.

Передбачається, що Україна приєднується до зазначеної Конвенції із застереженням про те, що відповідно до статті 30 Конвенції Україна зберігає за собою право не застосовувати положення Конвенції: коли рятувальна операція має місце у внутрішніх водах України та всі судна, з якими пов’язані такі дії, є суднами внутрішнього плавання; коли рятувальні операції проводяться у внутрішніх водах України без використання плавзасобів; коли всі заінтересовані сторони є громадянами або юридичними особами України; коли майно, стосовно якого потрібно застосовувати рятувальні операції, є морським майном культурного характеру, доісторичного, археологічного чи історичного значення та знаходиться на морському дні.

"Приєднання України до Міжнародної конвенції про рятування 1989 року обумовлено необхідністю уніфікації правил здійснення рятувальних операцій на морі для досягнення безпеки судноплавства та охорони навколишнього природного середовища", - йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?