Додон попросив надати Молдові статус спостерігача при ЄАЕС

Середа, 22 березня 2017, 16:28

Президент Молдови Ігор Додон заявив, що ініціює надання його країні статусу країни-спостерігача при Євразійському економічному союзі.

Відповідний лист глава держави 22 березня направив голові вищої ради цієї організації, повідомляє видання Newsmaker.

"Прошу розглянути питання про надання Республіці Молдова статусу держави-спостерігача в ЄАЕС", — йдеться в тексті документа.

За словами Додона, дана ініціатива буде розглянута в кінці травня на засіданні глав держав членів ЄАЕС.

"Молдова повинна співпрацювати як із Заходом, так і зі Сходом, і це партнерство повинно переслідувати виключно національні інтереси нашої країни.

Хочу відзначити зростаючу роль Євразійського економічного союзу, в рамках якого реалізується прагнення до забезпечення вільного руху товарів, послуг, капіталів і робочої сили, також приймаються спільні рішення щодо захисту та просування національних економічних інтересів", — аргументував свою ініціативу Додон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.