Єврокомісія планує запровадити єдину систему платних доріг в ЄС

Субота, 25 березня 2017, 15:14

Єврокомісія пропонує створити єдину систему платних автодоріг, яка дозволить автомобілістам використовувати всі європейські автобани без зупинки на кордоні.

Про це заявила єврокомісар з питань транспорту Віолетта Булц в інтерв'ю Welt.

Багато країн ЄС мають системи платних доріг, але вони всі працюють окремо і по-різному. Єврокомісар сказала, що у травні вона внесе пропозиції щодо створення загальноєвропейської системи.

За її словами, сума дорожнього збору залежатиме від кількості пройдених кілометрів та від ступеня шкоди, яку автомобіль спричиняє довкіллю

Булц відзначила,  що кожна країна має право сама вирішувати, чи впроваджувати системи платних доріг, але якщо вона йде на такий крок, то це має бути стандартизована електронна система.

За словами єврокомісара, сплата буде збиратися за системою передоплати або щомісячних рахунків, і кошти будуть розподілятися між країнами-учасницями.

Булц розраховує, що відповідна угода буде підписана до кінця 2019 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.