У Польщі вважають, що вибори Туска президентом Євроради сфальсифіковані

Понеділок, 27 березня 2017, 10:24

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський наголошує, що перевибори польського політика Дональда Туска президентом Європейської ради були сфальсифіковані.

Про це повідомляє TVN24.

"Під час виборів Туска дійшло до фальсифікацій. Сьогодні у нас є експертизи, які говорять про те, що Туск був обраний у спосіб, який можна оскаржити на рівні європейського права", – повідомив Ващиковський.

"Я надав експертизи прем'єр-міністру", – відзначив Ващиковський. І зараз, за його словами, польський уряд має ухвалити рішення, чи варто оскаржувати обрання Туска головою Європейської ради.

Так Ващиковський прокоментував саміт ЄС, під час якого Дональд Туск був переобраний на посаду голови Європейської ради. Як відомо, тоді проти обрання Туска виступила лише Польща, яка виставила свого кандидата – Яцека Саріуш-Вольського.

Ващиковський наголосив, "ця поразка (Польщі. – Ред.) випливає із застосування подвійних стандартів".

"Не було голосування за Туска, не допустили одного з наших кандидатів під приводом того, що має бути консенсус", – відзначив він і додав, що у представників країн ЄС запитали тільки, "хто проти".

"Це не правда, що ми програли 27 до 1, тому що цих 27 країн не запитали, хто за, хто утримується від голосування", – сказав Ващиковський.

Нагадаємо, лідери ЄС повторно призначили Дональда Туска головою Європейської ради, подолавши спротив Польщі.

Варто зазначити, що глава партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський спочатку не став коментувати переобрання Туска, відмовившись від спілкування з журналістами.

Потім на прес-конференції Качинський розкритикував той факт, що був "обраний політик, який порушував усі правила".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua