У Варшаві триває спільна сесія парламентів Польщі, Литви та України

Вівторок, 28 березня 2017, 10:39

У Варшаві 28 березня проходить спільна сесія парламентів Польщі, України та Литви, на якій, як очікується, ухвалять підсумковий документ, де буде висловлене спільне ставлення до ситуації в Білорусі та на Донбасі.

Про це повідомляє Польське радіо.

Парламентарі з трьох країн розпочали у понеділок ввечері у Варшаві VIII сесію Міжпарламентської асамблеї Сейму і Сенату Польщі, Сейму Литви та Верховної ради України.

Відкриваючи сесію, спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський висловив надію, що результатом восьмої сесії Асамблеї буде чітка спільна позиція щодо беззастережної підтримки для повного суверенітету і територіальної цілісності України у кордонах, встановлених міжнародним правом.

Спікер Сенату Польщі додав, що у підсумках має бути запис про соціально-політичну ситуацію в Білорусі. Депутати Польщі, Литви і України підтримали незалежну та суверенну Білорусь, у якій поважають права людини та дотримуються громадянські свободи.

Голова Верховної ради України Андрій Парубій говорив здебільшого про безпеку в регіоні. Він наголосив на необхідності розширення форматів співпраці у басейнах Чорного і Балтійського морів. За його словами, рішення ЄС у справі збереження санкцій проти Росії залишається необхідним інструментом тиску на цю країну задля припинення агресії.

У свою чергу новообраний голова Сейму Литви Вікторас Пранцкетіс запевнив, що закордонна політика Литви залишиться без змін і її розвиватимуть на основі добросусідських взаємин та спільних європейських цінностях. Він наголосив на готовності продовжувати підтримувати Україну.

У вівторок пройдуть двосторонні зустрічі голів парламентів Польщі, Литви та України. Делегації будуть також працювати у трьох комісіях: у справах інтеграції України з Європейським Союзом та НАТО, розвитку торгівлі, економіки і регіональної співпраці, а також у комісії, що займається соціальної та культурною співпрацею.

Міжпарламентська тристороння асамблея Польщі, Литви та Польщі утворена 13 травня 2005 року. До її складу входять по 10 депутатів з кожного парламенту. Пленарні сесії Асамблеї відбуваються щороку у кожній з країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.