ЄСПЛ зобовʼязав РФ виплатити 50 000 євро родині загиблого на мітингу в Дагестані

Четвер, 30 березня 2017, 14:52

Європейський  суд з прав людини зобовʼязав Росію виплатити 50 тис. євро компенсації загиблого у 2006-му році на мітингу проти корупції в Дагестані Мурада Нагметова.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби суду.

Заяву до ЄСПЛ подав батько Нагметова Ярмет, який обґрунтував своє звернення тим, що його син загинув через застосування надмірної сили. Також батька загиблого стверджував, що розслідування в цій справі в РФ не було проведено належним чином.

"Суд встановив порушення права на життя у справі "Нагметов проти Росії", в зв'язку з загибеллю сина заявника в 2006 році від травм, отриманих внаслідок застосування правоохоронцями сльозогінного газу гранати для розгону мітингу", – йдеться у повідомленні.

Син заявника Мурад, під час розгону демонстрації був поранений з пристрою для стрільби гранатами зі сльозогінним газом і помер на місці тоді також загинули ще двоє учасників мітингу.

Таким чином, розглянувши всі обставини справи, суд ухвалив виплатити батьку  загиблого 50 тис. євро компенсації моральних збитків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.