Британія може вийти з ЄС, не заплативши 60 млрд євро – ЗМІ

Субота, 4 березня 2017, 13:01

Британія не буде юридично зобов’язана сплатити в бюджет ЄС 60 млрд євро, якщо не буде досягнуто угоди щодо умов виходу країни з блоку.

До такого висновку прийшли аналітики Палати Лордів, повідомляє The Independent.

Їх аналіз стверджує, що цифри у так званому "рахунку за розлучення" значною мірою спекулятивні і кожний елемент розрахунків може бути об’єктом різних інтерпретацій.

Якщо ж переговори, які розпочнуться з запуском процедури Brexit не завершаться угодою, то у Британії є право нічого не платити у бюджет ЄС.

В той же час британський міністр, відповідальний за Brexit Девід Девіс раніше заявив, що уряд не виключає виплати необхідних коштів, щоб зберегти доступ на єдиний ринко ЄС на пільгових умовах.

Раніше глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявляв, що Великій Британії виставлять "величезний рахунок" за вихід з Європейського союзу.

Зокрема, Європейська комісія хоче, щоб Велика Британія робила внесок у проекти ЄС протягом чотирьох років після того, як буде підписано угоду щодо Brexit, а останні виплати триватимуть до кінця 2023 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?