Польща офіційно просить замінити Туска на Саріуш-Вольського на чолі ЄС

Субота, 4 березня 2017, 22:02

МЗС Польщі надіслав до мальтійського головування офіційний запит про обрання головою Європейської ради Яцека Саріуш-Вольського на новий термін, замість чинного керівника цього органу Дональда Туска.

Це повідомлення, зокрема, поширене на офіційному твіттер-акаунті МЗС.

"МЗС повідомив мальтійське головування про те, що пропонує кандидатуру Саріуш-Вольського на посаду президента Європейської ради", - заявили в МЗС. Міністерство цитує заяву міністра Вітольда Ващиковського про те, що причиною запрошення стала "неупередженість та високий професіоналізм" Саріуш-Вольського.

Згодом цю інформацію підтвердив сам номінант, додавши також, що він підтримує позицію правлячої польської партії, "Права і Справедливості", у питанні європейських санкцій щодо Польщі.

Підставою для пропозиції стало те, що навесні формально спливає термін повноважень діючого президента Європейської ради, поляка Дональда Туска. Лідери країн-членів ЄС мають вирішити, чи продовжувати його повноваження на наступні 2.5 років.

Водночас, номінація уряду Польщі ще не означає, що Туск буде змінений, і тим більше не означає, що в разі його заміни цю посаду знову обійме номінант від Польщі.

Рішення про продовження повноважень Туска або про призначення нового президента має ухвалювати Європейська рада, тобто голови держав та урядів країн-членів ЄС. За їх підтримки повноваження Туска будть підтведжені навіть без згоди Варшави. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.

10 головних питань про геноцид в Україні, покарання за нього та міжнародні суди

"Увесь світ бачить фото з Бучі, Маріуполя, Харкова. То для чого потрібні інші докази, якщо звірства росіян і так очевидні?"