Ісландія першою в світі зрівняє зарплату чоловіків та жінок

Середа, 8 березня 2017, 18:11

Ісландія стане першою країною у світі, як зобов’язуватиме роботодавців довести, що вони пропонують рівну оплату праці незалежно від статі, етнічної приналежності, сексуальної орієнтації або національності.

Про це уряд скандинавської країни заявив у Міжнародний жіночий день, повідомляє Associated Press.

"Уряд заявив, що в цьому місяці на розгляд парламенту буде внесено законопроект, що зобов'язує всіх роботодавців з більш ніж 25 співробітниками проходити сертифікацію, для якої вони мають довести, що пропонують рівну оплату за однакову роботу", – йдеться у повідомленні.

Ісландія стане першою державою світу, яка зробить таку процедуру обов'язковою як для приватних, так і державних компаній.

Таким чином уряд планує ліквідувати гендерний розрив в оплаті праці до 2022 році.

"Рівні права – це права людини", – сказав міністр рівності та соціальних справ Торстейнн Віглундссон, коментуючи законопроект.

"Ми повинні переконатися, що чоловіки і жінки мають рівні можливості на робочому місці. Це наш обов'язок вжити всі заходів, щоб досягнути цього", – додав він.

Як відомо, за даними Всесвітнього економічного форуму Ісландія визнана найкращою країною у світі з питань гендерної рівності, але навіть ісландські жінки як і раніше заробляють, в середньому, на 14-18% менше, ніж чоловіки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.