У Європарламенті закликали припинити переговори про членство Туреччини в ЄС

Середа, 26 квітня 2017, 14:44

Доповідач Європарламенту з турецького питання Каті Пірі закликала ЄС негайно припинити переговори щодо членства Туреччини у блоці.

Про це вона заявила перед початком дебатів щодо відносин з Туреччиною у комітеті ЄП із закордонних справ, повідомляє Daily Sabah.

"Туреччина не може приєднатися до ЄС з такою конституцією", - сказала нідерландський євродепутат, наголосивши на тому, що проголосовані на референдумі поправки до основного закону суперечать Копенгагенським критеріям.

За її словами, після завершення переговорів ЄС має припинити фінансування у розмірі 600 млн євро, що виділяється на етапі переговорів і є коштами європейських платників податків.

При цьому Пірі вважає неправильним позбавляти турецький народ перспективи членства в ЄС.

"Туреччина має лишитися у статусі країни-кандидата, але ми проводимо переговори з урядом. В останні два роки стало зрозуміло, що цей уряд не хоче відповідати критеріям", - зазначила вона.

Євродепутат очікує, що 28 квітня глави МЗС країн ЄС попросять у Єврокомісії дати формальну оцінку виконання Туреччиною критеріїв членства. Грунтуючись на цій оцінці, лідери ЄС у червні зможуть приймати подальші рішення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".