Орбан: Угорщина не має проблем з ЄС, наша проблема - Сорос

Четвер, 27 квітня 2017, 09:46

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що він відданий ЄС, і звинуватив американського мільярдера Джорджа Сороса в "атаці" на країну.

Про це повідомляє Euractiv.

Орбан виступив перед Європейським парламентом, захищаючи угорський закон про освіту, який загрожує закриттям університету в Будапешті, заснованим американським філантропом.

"Ми не настільки великі й могутні, як ви, і не такі великі й могутні, як Джордж Сорос, американський фінансовий спекулянт, який атакував Угорщину", - сказав Орбан євродепутатам.

За його словами, Сорос "знищив життя мільйонів європейців через свої фінансові спекуляції" і "є відкритим ворогом євро".

Орбан також зазначив, що Сорос є прихильником масової міграції і заявляв, що Європа повинна приймати по одному мільйону іммігрантів на рік.

Нагадаємо, 26 квітня Єврокомісія відкрила провадження проти Угорщини через нещодавно прийнятий у країні закон про освіту, який, зокрема, загрожує закриттям Центральноєвропейського університету в Будапешті.

Закон передбачає посилення правил для університетів з країн, що не входять в ЄС, змушуючи їх до закриття, якщо вони не мають двосторонньої угоди з країною походження.

Новий закон про вищу освіту набуде чинності в жовтні. Президент Центральноєвропейського університету заявив, що в цьому разі учбовий заклад не зможе приймати студентів  після 1 січня. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.