Французький суд відмовив у екстрадиції екс-прем’єра Косова за запитом Сербії

Четвер, 27 квітня 2017, 10:37

Апеляційний суд французького міста Кольмар вирішив звільнити екс-прем’єра Косова, лідера опозиційної партії "Альянс за майбутнє Косова" Рамуша Харадіная.

Про це повідомляє сербське видання Vecenje Novosti.

Французький суд після двох відтермінувань рішення оголосив, що справа Харадіная не підпадає під положення про екстрадицію Європейської конвенції про екстрадицію.

Суд постановив звільнити екс-прем’єра Косова. Водночас судді додали, що прокуратура Франції має 5 днів на оскарження рішення у Верховному суді. Сербія не може оскаржити рішення суду в Кольмарі.

Як відомо, 4 січня французька поліція затримала Рамуша Харадіная після того, як він прилетів в країну, на підставі ордера на міжнародний розшук від Сербії, яка хоче судити його за воєнні злочини.

Проте французький апеляційний суд випустив Харадіная і наказав йому залишатися у Франції до розгляду сербського запиту про екстрадицію.

Нагадаємо, у 2004 році Сербія видала міжнародний ордер на арешт Харадіная. Колишнього лідера повстанців під час війни 1998-1999 рр. у Косові, який був прем'єр-міністром у 2004 і 2005 роках, хочуть засудити за воєнні злочини, попри те, що він був двічі виправданий трибуналом ООН у Гаазі.

Нещодавно стало відомо про те, що президент Албанії Буяр Нішані надав громадянство Рамушу Харадінаю та його дружині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua