До звільнення Мосула залишились лічені дні - армія Іраку

Четвер, 11 травня 2017, 17:01

Іракські сили безпеки вже за кілька днів можуть завершити операцію з повернення контролю над Мосулом, де вони ведуть боротьбу з бойовиками "Ісламської держави".

Про це BBC заявив начальник штабу армії Іраку генерал-лейтенант Осман аль-Ганімі.

Він висловив сподівання, що джихадистські групи будуть витіснені з міста до 26 травня.

"Сили безпеки докладають значних та ефективних зусиль. Я кажу, що ІДІЛ прийде кінець уже за кілька днів",  - сказав аль-Ганімі.

Минулого тижня збройні сили Іраку відкрили новий фронт боротьби в Мосулі, розпочавши наступ на позиції ісламістів на північному заході.

Просування на північ спершу було заблоковане запеклим опором бойовиків, які використовували проти сил Іраку снайперів та підривали автомобілі зі смертниками. Однак, зі слів аль-Ганімі, тепер досягнуто значного прогресу.

Мосул перейшов під контроль ісламістів у 2014 році та став найбільшим оплотом бойовиків в Іраку.  Масштабну наступальну операцію з повернення міста проурядові сили за підтримки коаліції на чолі зі США розпочали у жовтні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.