Єврокомісія відкрила справу проти Польщі, Угорщини та Чехії за відмову приймати біженців

Вівторок, 13 червня 2017, 17:03

Європейська комісія розпочала процедуру притягнення до відповідальності проти Польщі, Угорщини та Чехії через відмову цих країн приймати мігрантів відповідно до квот ЄС.

Про це ідеться у прес-релізі Європейської комісії.

Єврокомісія нагадує, що в останні місяці вона неодноразово зверталася до держав-членів, які відмовились виконувати рішення ЄС про розселення біженців. Однак Польща, Угорщина та Чехія, порушивши свої юридичні зобов’язання, не здійснили необхідних заходів.

"На цьому тлі, як зазначалося у попередньому звіті про переселення, комісія вирішила розпочати процедуру притягнення до відповідальності проти цих трьох держав-членів", - ідеться у повідомленні.  

Європейський союз узгодив план щодо переселення біженців, які прибувають до Греції та Італії, 2015 року, у розпал кризи мігрантів. Було встановлено квоти, за якими в країнах ЄС мали розмістити 160 тисяч мігрантів.

Польща була зобов’язана прийняти 7 тисяч людей, Чехія – 1,6 тисяч, Угорщина – 1,3 тисячі, однак ці країни відмовилися виконувати рішення ЄС. Вони наполягають, що ЄС не може змушувати приймати мігрантів, оскільки це питання політики безпеки, які країни мають вирішувати на національному рівні. 

Зараз Польща та Словаччина оскаржують у Європейському суді квоти щодо мігрантів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua