РПР закликає Порошенка ветувати закон про нові мита на брухт

Вівторок, 20 червня 2017, 15:20

Реанімаційний пакет реформ закликає президента Петра Порошенка накласти вето на закон, який передбачає  продовження дії експортного мита на металобрухт в 30 євро за тону ще на два роки.

Про це йдеться у заяві, поширеній РПР на сторінці у Facebook.

"Введення таких обмежувальних заходів суперечать принципам відкритої та чесної конкуренції, грубо порушують правила міжнародної торгівлі та можуть призвести до виникнення нових суперечок з міжнародними партнерами" - йдеться у заяві.

"Ухвалений проект закону суперечить Угоді про асоціацію Україна-ЄС, яка встановлює чіткі зобов’язання для сторін не вводити будь-які мита, податки чи інші заходи, що застосовуються при вивезенні товарів на іншу територію, існуючі або рівнозначні мита" - заявили в РПР.

Експерти РПР наголошують, що невиконання Україною добровільно взятих на себе міжнародних торговельних зобов’язань може призвести до виникнення напружених стосунків з міжнародними партнерами, негативно позначитись на інвестиційній політиці держави та ослабить наші переговірні позиції під час наступних раундів ведення торгівельних переговорів з Єврокомісію, зокрема, щодо збільшення квот на найбільш перспективні товарні позиції. 

Раніше представництво ЄС в Україні виступило із закликом не продовжувати дію мит на експорт металобрухту, тому що цей крок порушить домовленість із ЄС щодо скасування цих мит.

Нагадаємо, у вересні 2016 року президент Петро Порошенко підписав скандальний законопроект №3868, що встановлює додаткові мита на вивіз брухту чорних металів.

Рада ухвалила цей закон у квітні 2016-го, тим самим на три роки підвищивши мито на експорт брухту чорних металів з 10 до 30 євро за тонну. Ця ініціатива активно лобіювалася українськими металургами, які заявляли, що експорт металобрухту істотно підвищує собівартість виплавки сталі в Україні, а відповідно, знижує конкурентоспроможність української сталі на світовому ринку.

В ЄС цю ініціативу сприйняли вкрай негативно, заявивши, що вона порушує "дух і букву" Угоди про асоціацію. Тому ухвалений закон заветував президент. Натомість він запропонував скоротити термін дії мита до 1 року.

На початку червня Рада проголосувала за законопроект №6382 і продовження на два роки дії збільшеного мита на експорт металобрухту. Ще два роки це мито складатиме не 10, а 30 євро за тонну.

Детальніше читайте у статті: "Квоти гинуть за метал: між Києвом та Брюсселем назріває гучний скандал".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.