Жителям міста у ФРН роздадуть таблетки з йодом на випадок аварії на АЕС в Бельгії

Четвер, 31 серпня 2017, 16:39

Влада німецького міста Аахен, яке знаходиться на кордоні із Бельгією, готується видавати місцевим жителям таблетки з йодом на випадок аварії на бельгійській атомній електростанції "Тіанж".

Про це повідомляє The Associated Press.

Місцеві чиновники отримали дозвіл від уряду землі Північний Рейн-Вестфалія розподілити таблетки як запобіжні заходи на тлі давніх переживань у Німеччині через безпеку АЕС, яка розташована менш ніж за 70 км.

Таблетки призначені для запобігання раку щитовидної залози у разі радіоактивного забруднення.

З п'ятниці до 15 листопада люди, молодші за 46 років, можуть подати заявку на отримання купона на таблетки з йодом, які вони можуть безкоштовно придбати в аптеках.

Реактор АЕС "Тіанж"  відновив роботу в 2015 році після більше ніж 2-річної перерви, коли там знайшли мікротріщини. Рішення було прийнято після проведення випробувань та консультацій з міжнародними експертами.

Нагадаємо, минулого року уряд Бельгії вирішив прислухатися до рекомендацій Ради охорони здоров'я, яка запропонувала видавати йод в якості профілактики (не чекаючи, очевидно, інцидентів на АЕС) всім, хто живе в радіусі 100 км навколо станції, а не в радіусі 20 км, як це відбувається в даний час.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".

Павло Клімкін: В України не може бути мирної угоди з цією Росією

"США показали рішучість, мовляв, "Ми Росію закатаємо в асфальт". Але як закатувати – відповіді немає"