Глава МЗС викликав для консультацій посла України в Угорщині

П'ятниця, 29 вересня 2017, 08:04

Глава МЗС Павло Клімкін викликав для консультацій посла України в Угорщині Любов Непоп у зв’язку з реакцією цієї країни на український закон про освіту.

Про це міністр написав у Твіттері.

"Викликав на консультації посла України в Угорщині Любов Непоп у зв'язку з реакцією угорської сторони на новий закон України "Про освіту"" - написав він.

Клімкін наголосив, що Україна готова до конструктивного обговорення з Угорщиною всіх питань.

Крім того, міністр анонсував свій візит до Угорщини.

Нагадаємо, 25 вересня президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що буде блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту".

Детальніше про конфлікт довкола освітнього закону читайте в статтях на "ЄвроПравді": Угорський мовний шантаж: чи поховає Будапешт європейське майбутнє України" та "Мовний конфлікт з Європою: як діяти Києву, щоб зберегти норми освітнього закону".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: